Dobrymasaż

Dobrochna Grott strona o masażu

Wróćmy do szczotki

Posted on | 9 marca, 2013 | Możliwość komentowania Wróćmy do szczotki została wyłączona


_MG_4120Jak ważne jest zajmowanie się głową, masowanie, głaskanie, czesanie i szczotkowanie wiedzą wszystkie mamy a jeszcze lepiej wiedziały to babcie, dla których szczotkowanie włosów było codziennym rytuałem. Przywróćmy tą tradycję i zaopatrzmy się w szczotki z naturalnego włosia. O takie szczotki trzeba dbać o wiele bardziej niż o plastikowe, trzeba je odkurzać, wyczesywać, myć delikatnym szamponem i w końcu woskować ich drewniane rączki. Właściwie jest to kontynuacja pielęgnacji naszej głowy. O dziwo w zabieganym świecie ci, którzy spróbują dadzą się przekonać  bez  trudu. Będą to robić z wdzięcznością i radością płynącą wprost z wyczesanej głowy.

Dla nieprzekonanych i tych, którzy cenią poddawanie się kuracji szczotkowej, bardziej niż samodzielne krzątanie się wokół swojej głowy

Proponuję zabieg terapeutycznego szczotkowania w 100 ruchach.

 

 

Krok 1

Nawet najbardziej oporne i poplątane włosy  w końcu ulegną naszym namowom i podporządkują się. Idzie nam także o masaż skóry głowy, złuszczenie i rozprowadzenie wydzielin na całą długość włosa. Wymiatamy co nie potrzebne, transportujemy dalej co cenne  i w końcu czeszemy myśli. Efekt, ogromna ulga, odprężenie, czasami senność, a czasami ożywienie, jasność i poczucie, że znalazło się w innym lepiej poukładanym, niespiesznym świecie,

 

Krok 2

Takie wyszczotkowane w 6 kierunkach włosy,( szczotkę kolistymi ruchami zawsze prowadzimy przez czubek głowy) to już zupełnie inne włosy. Dobrze jest je umyć i położyć na skórze głowy maskę stosownie do typu naszych z włosami i skórą problemów.

Krok 3

 

women lymph systemTeraz jest czas na szczotkowanie twarzy. Potężna przyjemność, konieczność, udoskonalenie. Wystarczają dwie małe szczoteczki. Zaczynamy od brody, nosa, czoła, wymiatamy zmęczenie i stres zza ucha, poruszamy limfę, wyrzucamy zmęczenie z twarzy pod pachę. To jest jak kąpiel, ma wielką moc. Oczyszcza, poprawia ukrwienie, napięcie skóry. Od razu jest lepiej, regularne stosowanie jest nie do przecenienia.

Krok 4
Efekt zadowolone włosy, pełne życia, zdrowe. Zapach wkoło głowy jest lekki, naturalny jak na łące.Myjemy głowę, suszymy. Coś jeszcze tonik, żel,spray proteinowy?

 

Wszystkie rzeczy szczotki i kosmetyki są w 100% naturalne, zestawione i wybrane dla każdego indywidualnie z serii  naturalnych preparatów culumnatura. www.culumnatura.com

Oto co  pisał Andersen w „Królowej śniegu” o czesaniu, budowaniu dobrych relacji, zapomnieniu mającym swe żródło w błogości. Czrowaniu złotym grzebieniem.

2013-03-09-3645

„Podczas gdy jadła, staruszka czesała jej włosy złotym grzebieniem i włosy kręciły się w pierścienie, otaczając złotą aureolą małą, miłą twarzyczkę, okrągłą i świeżą jak róża.
– Już od dawna tęskniłam do takiej uroczej, małej dziewczynki! – powiedziała staruszka. – Zobaczysz, jak nam będzie dobrze razem!
– I podczas gdy czesała włosy małej Gerdy, dziewczynka zapominała coraz bardziej o swoim przybranym braciszku; bo staruszka umiała czarować, ale nie była złą czarownicą, czarowała tylko troszeczkę, dla własnej przyjemności.”

 

Energiekamm

Można powiedzieć ot bajaka, tymczasem istnieją takie „czarodziejskie” grzebienie, z drzewa oliwnego z miedzianą, prawoskretną

spiralą wewnątrz. Miedź kojarzona jest z Wenus. Grzebień ma ptrójny rząd zębów a czesząc trzeba trzymać kciuk na miedzianym zakończeniu spirali. Miło jest używać pięknych przedmitów, które na dodatek powodują wyjątkowe, ożywiające uczucie przy czesaniu. Stymulują meridiany głowy i w efekcie odprężają i uaktywnieniają siły samolecznia.

Pewnego dnia odwiedziłam przy Poznańskiej 26 w Warszawie Pracownię Pędzlii Szczotek pana Ryszarda Barylińskiego. Wspaniałata wizyta i wspaniałe zakupy. Można wybierać do woli, próbować i słuchać. Szczotkowych opowieści. Pan Ryszard pokazał mi pocztówki z podróży od swoich klientów, którzy szczotki używająna codzień w Norwegiii i twierdzą, że podróż bez szczotki nie byłaby w ogóle tak udana. Dostałam także polecenie przeczytania książki Dominique Loreau ” Sztuka Prostoty” i tam wśród różnych porządkujących życie rad jest rozdział o szczotkowaniu!

 

2009331422961793Odzyskaj zdrowie, zmieniając swoje przyzwyczajenia. Zacznij od głębokiego oczyszczania – organizm obciążony toksynami nie może funkcjonować we właściwy sposób. Skóra, ten barometr naszego zdrowia, pracuje przede wszystkim jako narząd wydalniczy. Do skutecznego oczyszczenia potrzebne są: woda, mycie ciała szczotką, obudzenie zmysłów i prawdziwa determinacja. Japończycy, Szwedzi i wiele innych narodów od wieków używają do mycia szczotki.

 

 

_MG_6658Szczotkowanie ciała połączone ze zrównoważonym odżywianiem stanowi jeden z najskuteczniejszych zabiegów profilaktycznych i kosmetycznych. Zacznij stosować ten szybki i łatwy zabieg złuszczający.   Kilka dni regularnych zabiegów wystarczy, by osiągnąć spektakularne efekty. Masowanie szczotką przywróci organizmowi energię, a tobie entuzjazm. Praktyka ta wzmacnia system odpornościowy, przyspiesza metabolizm, pory otwierają się i skóra oddycha, paznokcie stają się twardsze.

Komórki osób, które nie używają szczotki z wolna ulegają degeneracji.

1. Zacznij dzień od sięgnięcia po szczotkę i zapewnij w ten sposób korzyści sercu i duszy.

2. Szorowanie ciała jest rytuałem, wyrazem miłości do samego siebie.

3. Zawsze zabieraj szczotkę ze sobą w podróż.

4. Zrób wszystko co w Twojej mocy by dbać o ciało. 

Szczotkowanie na sucho wspomaga układ krążenia oraz układ limfatyczny, odpowiadający za usuwanie toksyn, wpływa na rozluźnienie napiętych mięśni. Dotyk stymuluje mózg do produkcję substancji, które wpływają na odżywienie mięśni, komórek nerwowych, regulują pracę układu hormonalnego i wpływają na regulację wszystkich narządów.

 

Większość kobiet żyje podwójnym życiem. Myślą: gdybym mogła stracić dziesięć kilogramów i nie była tak zestresowana, gdyby nie dokuczała mi bezssenność, gdybym spotkała mężczyznę swojego życia, gdybym miała trochę wolnego czasu…. Zadowalają się egzystowaniem z dnia na dzień, nie żyją swoimi marzeniami. Zacznij więc od zajęcia się swoim ciałem, a wiele rzeczy w twoim życiu się zmieni.

 

Codziennie, przed wzięciem wieczornego prysznica czy kąpielą, przez pięc minut, na sucho, szoruj całe ciało szczotką. Koncentruj się na każdej partii ciała. Zawsze wykonuj okrężne ruchy od stóp i dłoni w kierunku serca. Wyszoruj całe ciało, potem umyj je pod prysznicem, na koniec spłucz zimną wodą, najlepiej zakwaszoną octem jabłkowym. Na koniec wymasuj wilgotne ciało oliwą, z dodatkiem ziół lub bez, na całe ciało wystarczy łyżeczka od herbaty. Po masażu szczotką doświadczysz cudownego uczucia delikatnego szczypania, zaśniesz bez przeszkód. Skóra po kilku tygodniach stanie się czysta i jędrna, po kilku miesiącach regularnego szczotkowania zniknie nawet celulit.

 

Przed pójściem do wanny wypij ciepłą herbatę. W czasie zabiegów kosmetycznych słuchaj muzyki, harmonijne dźwięki stymulują wydzielanie ACTH – hormonu wywołującego stan odprężenia i uspokojenia.
Masaż ciała szczotką to także terapia. Skóra jest tkanką posiadającą wrażliwość emocjonalną, zachowującą w każdej komórce pamięc urazów. Każda cząsteczka naszego ciała zapamiętuje zdarzenia, emocje, odczuwa radośc i smutek. Dzięki masażom możemy pozbyć się śladów pewnych traum.

 

Zacznij więc dzień od sięgnięcia po szczotkę, w ten sposób szybko pokonasz poranną ospałość i uczucie zmęczenia. Regularne wieczorne szczotkowanie skutecznie cię relaksuje i pozwoli na utrzymanie całego organizmu w dobrej kondycji.

Przeczytaj więcej w „Sztuce prostoty” Dominique Loreau.

 

Comments

Comments are closed.

  • Gimnastyka Bothnera